bg-vyvoj-projekce

Vývoj a projekční práce

Vlastní výzkum a vývoj (R&D)

LEGIOS je jediným výrobcem v České republice, který nejen železniční vozy všech typů vyrábí, modernizuje a opravuje, ale zároveň financuje vlastní výzkum a vývoj (R&D). Ve svém R&D centru vyvíjí, navrhuje a inovuje produkty pro celý obor železniční přepravy.   
 
R&D centrum je uceleným pracovištěm, které zajišťuje vývojové a konstrukční práce, provádí měření a analýzu technických parametrů, poskytuje technické konzultace, projektování, tvorbu technických návrhů lokomotiv a vagónů, jakož i konstrukční dokumentaci. Samozřejmě zabezpečí i výrobu funkčních vzorků, forem a prototypů.
 
Úzkou spoluprací se zahraničními  odbornými pracovišti, moderním vybavením a dlouholetým know-how je zajišťována nejvyšší možná technická a technologická vyspělost a kvalita výstupů R&D centra.
LEGIOS ve svém R&D centru vyvíjí, navrhuje a inovuje produkty pro celý obor železniční přepravy.
 

Principy spolupráce při vývoji

  1. Specializované know-how, ucelená nabídka vývojových a konstrukčních činností a inovativní technická řešení zaručují, že LEGIOS plní stále náročnější očekávání zákazníků, přísnější bezpečnostní a ekologické předpisy, vyšší výkony a rostoucí tlak na cenu.
  2. Ať jde o vývoj nákladního vagónu, rekonstrukci ojetých vozů nebo renovaci historického vozidla, všechny vyprojektované produkty musí splňovat přísné podmínky pro provoz na českých i mezinárodních tratích.
  3. Oddělení konstrukční a vývojové technologie je vybaveno moderními softwarovými nástroji pro vývoj a modernizaci železničních vozů. Vagóny, lokomotivy a součásti kolejových vozidel vyvíjejí velice zkušení a kvalifikovaní konstruktéři.
  4. Prototypy, modely a funkční vzorky jsou v LEGIOS vyráběny zkušenými odborníky s mnohaletými praktickými zkušenostmi. Proto požadavky a řešení přizpůsobená na míru lze zohlednit v různých fázích výrobního procesu. Odborné znalosti a naše softwarové vybavení představují dobrý základ pro zdokonalování procesů při výrobě přesných a funkčních prototypů.